Elise, mai bine ca niciodată.

Știri și informații 12 iunie 2023

Rezervarea simplă: o privire asupra funcțiilor noastre viitoare din Elise

Transportul și logistica pot fi complexe, fie la nivel internațional sau regional. Scopul nostru cu portalul Elise este de a vă simplifica lanțul de aprovizionare. În ultimele săptămâni, echipa noastră dedicată a lucrat constant pentru a vă îmbunătăți experiența de rezervare, făcând-o mai ușoară și mai avansată. Rafinăm constant procesul pentru a asigura o experiență simplificată. Cu toate acestea, ceea ce ne diferențiază cu adevărat este capacitatea noastră de a aborda și de a depăși provocările complicate care apar în acest domeniu.

 

Renovare rezervare – Elise tocmai a devenit mai ușor de utilizat

Nu se poate nega faptul că transportul și logistica, fie la nivel internațional sau regional, pot fi complexe. Cu Elise, obiectivul nostru principal este să vă simplificam lanțul de aprovizionare. În ultimele săptămâni, echipa noastră a lucrat cu sârguință pentru a vă face experiența de rezervare atât mai ușoară, cât și mai nuanțată. Am obținut simplitate prin rafinarea continuă a procesului prin ajustări și optimizări. Cu toate acestea, ceea ce îl face cu adevărat fascinant este însăși complexitatea cu care ne confruntăm.

Într-un moment, s-ar putea să fie nevoie să transportați un palet la doar câțiva kilometri pe drum, iar în următorul, s-ar putea să vă trezi că trebuie să rezervați un container din cealaltă parte a lumii. Si ghici ce? Acest lucru este acum pe deplin posibil! Începând din iunie, puteți rezerva și urmări fără efort încărcăturile complete de camioane și containere prin portalul Elise.


Raportare precisă în Elise

Este evident că, dacă ați făcut o rezervare, ar trebui să puteți urmări cu ușurință și să accesați rapoarte care reflectă cu exactitate rezervările dvs. Cu toate acestea, atunci când aveți de-a face cu servicii și transport complexe, această sarcină este adesea mai dificilă decât pare, mai ales când construiți un portal de la zero. Cu toate acestea, avem și vom face mai mulți pași în acest domeniu. În curând, ar trebui să puteți vizualiza rezervările anterioare convenabil și clar pentru camioane complete, containere sau paleți. Această funcționalitate se aliniază exact cu modul în care ar trebui să fie – concepută pentru simplitatea ta cu viitoarea noastră funcție de raportare.

At InterEast, am atins o piatră de hotar semnificativă în călătoria noastră. În continuare, toți angajații de la InterEast va lucra exclusiv în Elise.

Timp de manipulare îmbunătățit în Elise

At InterEast, am atins o piatră de hotar semnificativă în călătoria noastră. În continuare, toți angajații de la InterEast va lucra exclusiv în Elise. Toate rezervările sunt acum făcute și procesate prin Elise, ceea ce duce la timpi de prelucrare redusi, o transparență îmbunătățită și economii substanțiale de timp. Această realizare ne avantajează nu numai pe noi InterEast dar, cel mai important, tu, în calitate de client stimat al nostru. Elise a făcut un salt semnificativ spre a deveni ghișeul unic complet pe care l-am imaginat și unul pe care îl meritați cu adevărat.

Sperăm din suflet să vă bucurați de această călătorie la fel de mult ca și noi.

Christopher Busck

Head of Brand
christopher.busck @intereast.se
+46 31 789 48 07

InterEast Certificat de Great Place to Work pentru un al doilea an

InterEast a anunțat că au fost certificate de Great Place to Work pentru al doilea an consecutiv, organizația globală care recunoaște companiile pentru cultura lor excepțională la locul de muncă. Această certificare din al doilea an marchează o îmbunătățire și indică asta InterEastScopul lui de a deveni unul dintre cele mai bune locuri de muncă din Suedia din categoria lor este la îndemână.

InterEast Îi urează bun venit noului șef de IT și inginerie

Firma de transport si logistica InterEast și-a extins echipa de conducere prin numirea lui Alexander Zachrisson în funcția de șef al IT și Inginerie, pe măsură ce își avansează misiunea de a revoluționa industria logistică.

Note de lansare: Noile funcții permit rezervări mai precise în Elise

Suntem încântați să anunțăm lansarea Booking Revamp pentru Elise. Această versiune aduce câteva funcții și îmbunătățiri noi care credem că vă vor îmbunătăți experiența și productivitatea generală în timp ce creați rezervări în Elise. Mai jos va conține o prezentare generală a tuturor funcțiilor și îmbunătățirilor cheie care au fost adăugate.

Ce face un expeditor de marfă?

Te-ai întrebat vreodată despre mâinile invizibile care orchestrează mișcarea fără întreruperi a mărfurilor pe tot globul? Intră în lumea expeditorilor de marfă, eroii necunoscuți ai logisticii. De la eficientizarea proceselor de expediere până la navigarea în reglementări vamale complexe, acești experți joacă un rol esențial în conectarea întreprinderilor și consumatorilor la produse din toate colțurile lumii.

Incoterms 2020: Termeni și reguli de livrare pentru a evita neînțelegerile în transportul mărfurilor

Incoterms 2020 sunt reguli care stabilesc cine este responsabil pentru costurile și riscurile în timpul transportului de mărfuri în comerțul internațional. Incoterms 2020 este cea mai recentă versiune a acestor condiții de livrare și este recunoscută la nivel global de autorități și instanțe.

InterEast: Certificat de Great Place To Work

InterEast a anunțat că au fost certificate de Great Place To Work, o organizație globală care recunoaște companiile pentru cultura lor excepțională la locul de muncă. Această certificare marchează primul pas pentru InterEast pentru a deveni unul dintre cele mai bune locuri de muncă din Suedia din categoria lor.

InterEast salută noul COO

Firma de transport si logistica InterEast a adus o completare semnificativă echipei sale de conducere prin numirea lui Marcus Fagerlund în funcția de Chief Operating Officer (COO).

Trei decenii de export și import: România

Peder Törnqvist, unul dintre InterEastfondatorii ei.Livrare și transport 31 octombrie 2022Trei decenii de export și import: România De la început, am adus comerțul suedez mai aproape de continent. În spatele distanțelor scurte și oportunități create pentru...