Note de lansare august 2023.

Știri și informații 29 august 2023

Note de lansare: Noile funcții permit rezervări mai precise în Elise

Suntem încântați să anunțăm lansarea Booking Revamp pentru Elise. Această versiune aduce câteva funcții și îmbunătățiri noi care credem că vă vor îmbunătăți experiența și productivitatea generală în timp ce creați rezervări în Elise. Mai jos va conține o prezentare generală a tuturor funcțiilor și îmbunătățirilor cheie care au fost adăugate.

 

Funcții noi

În fiecare mod de transport se află ceea ce numim Submoduri. Veți putea crea tipuri specifice de rezervări care se potrivesc nevoilor dumneavoastră de transport și logistică. Fiecare submod oferă capacități și beneficii diferite, făcând selecția lor importantă pentru a determina modul în care este modelată rezervarea. Toate acestea vor fi explicate în detaliu mai jos.

O altă valoare nouă pe care o puteți vedea în Elise va fi Greutate totală taxabilă. Această valoare este utilizată pentru a ajuta la determinarea costurilor de transport în funcție atât de greutatea, cât și de spațiul ocupat. Va fi vizibil de îndată ce Expeditorul și Destinatarul au fost selectați în tabelul de mărfuri și în paginile de vizualizare a rezervării. Conform standardelor din industrie, valoarea va diferi și în funcție de țările și modul selectat pentru rezervare. 

drum

Noul nostru Sarcină parțială (Drum) opțiunea înseamnă că veți putea crea rezervări care ar asigura spațiu de încărcare pe un camion. Această opțiune ar fi o alternativă rentabilă dacă aveți încărcături mai mici de transportat.

După cum se vede în imaginea de mai jos, după selectarea opțiunii Încărcare parțială, tot ceea ce este necesar pentru secțiunea de mărfuri a rezervării este Greutatea Totală, Spațiul și dacă doriți să specificați informații despre articolele care vor fi transportate.

Noul nostru Încărcare completă a camionului opțiunea (FTL) înseamnă că utilizatorii ar putea crea rezervări care ar asigura întregul spațiu de încărcare al unui camion. Această opțiune ar fi o alternativă rentabilă dacă aveți cantități substanțiale de mărfuri care trebuie transportate, sau dacă nu vrei să-ți amesteci bunurile cu altele.

După cum se vede în imaginea de mai jos, odată ce opțiunea FTL este selectată, spațiul total este deja pre-umplut la dimensiunile FTL standard. Deci, ar trebui doar să completați Greutatea totală sau dacă doriți să specificați informații despre mărfurile pe care doriți să le trimiteți în camion cu butonul de specificare a articolelor.

 

Sprinter opțiunea înseamnă că utilizatorii ar putea să creeze rezervări care ar asigura dube mai mici și mai directe pentru transportul de încărcături compacte. În comparație cu încărcătura parțială (drum), acestea sunt o alternativă rentabilă pentru mai puține mărfuri pe distanțe scurte și medii. Mai ales eficient în zonele urbane locale.

Cu imaginea de mai jos, după ce se alege o opțiune Sprinter, spațiul total este și el pre-umplut cu dimensiuni standard Sprinter. Aveți nevoie fie de Greutatea Totală, fie dacă doriți să specificați articolele pe care Sprinterul le va transporta.

Mai jos este un exemplu completat, folosind un caz de sarcină parțială cu articolele care sunt specificate. Puteți alege fie să trimiteți cele de mai jos folosind doar Greutatea totală și spațiul completat, fie completând după cum se face mai jos cu cantitatea de bunuri.

 

Mare și feroviar

Dacă selectați opțiunea Mare sau Feroviar, ambele oferă aceleași tipuri de submoduri, noul nostru Mai puțin decât Încărcare container Opțiunea (LCL) vă oferă posibilitatea de a crea rezervări care ar asigura spațiu într-un container de transport. Această alternativă ar fi rentabilă pentru transportul de încărcături mai mici sau dacă nu trebuie să rezervați un container întreg.

Similar cu opțiunea de încărcare parțială din Road și văzut în imaginea de mai jos, tot ceea ce este necesar din partea mărfurilor a rezervării este greutatea totală, spațiul și articolele dacă sunt cunoscute și trebuie menționate în rezervare.

 

Încărcare completă recipient Opțiunea (FCL) vă permite să creați rezervări care ar asigura un întreg container de transport pentru transport. Această alternativă oferă o metodă de expediere care este dedicată exclusiv expedierii dvs., ideală pentru cantități mari de mărfuri.

Cu acest submod, vi se oferă opțiunea de a avea unul sau mai multe containere într-o rezervare. Vă solicită doar să completați tipul de container de care aveți nevoie, Greutatea Totală și articolele care trebuie să facă parte din acel container.

Dacă aveți întrebări despre ce container este necesar pentru bunurile dvs., vă rugăm să contactați fie echipa noastră de vânzări, fie echipa de operațiuni pentru a întreba ce oferă fiecare tip de container pentru mărfurile dumneavoastră.

 

Aer

Sarcină parțială (aer) opțiunea vă permite să creați rezervarea acel spațiu securizat de încărcare pentru transporturile aeriene. Această opțiune oferă o alternativă rapidă pentru distanțe mai mari, ideală pentru o cantitate mică spre medie de mărfuri. Dacă alternativa Sea este prea lungă și deranjantă, aceasta ar fi cea mai bună opțiune pentru o rezervare.

Dacă este selectat, utilizatorii trebuie să completeze informațiile necesare despre bunuri pentru rezervările Air. Informațiile completate în tabelul cu articole sunt trimise automat în rândul Greutate totală și spațiu. În caz contrar, utilizatorii pot alege să completeze manual toate informațiile.

 

Curier

Încărcare parțială (Curier) opțiunea are aspecte similare ca și sarcina parțială (Drum), în care utilizatorii creează rezervări care asigură partajarea spațiului pe diferite tipuri de transport. Această opțiune oferă o alternativă rentabilă atunci când vine vorba de bunuri/colete de dimensiuni mai mici, recomandată pentru rezervări rapide și ușoare.

La fel și cu opțiunea de încărcare parțială (aer) discutată mai sus, cerințele sunt similare ca stil. Solicitarea de completare a articolelor și/sau completarea greutății totale și a spațiului pentru mărfurile care urmează să fie trimise.

 

Mici îmbunătățiri

 

Afișare vizuală în pagina de rezervare

Împreună cu funcțiile actualizate pentru submoduri, pagina de rezervare a primit un lift pentru a găzdui informațiile adăugate care vor fi pe fiecare rezervă. După cum se vede în imaginea de mai jos pentru o rezervare, tabelul de mărfuri afișează clar exact ce Mod, Submod și bunuri au fost rezervate. Sunt prezentate mai multe exemple:

 

 

Corectarea erorilor

În notele de lansare viitoare, echipa noastră va încerca să abordeze problemele raportate în această secțiune a paginii. Notează și menționează orice probleme care au fost rezolvate sau în curs, astfel încât toți utilizatorii să fie informați despre starea actuală a Elise.

 

Rezumat

Toată lumea în InterEast se angajează să furnizeze un produs de înaltă calitate, iar feedbackul dumneavoastră este crucial pentru a ne ajuta să ne îmbunătățim în continuare. Dacă întâmpinați probleme sau aveți sugestii care ar putea îmbunătăți starea sau productivitatea lui Elise, vă rugăm să nu ezitați să contactați echipa noastră prin intermediul proprietarului nostru de produse Adrian la adrian.larsson @intereast.se.

Vă mulțumim că sunteți un utilizator valoros al lui Elise. Sperăm să vă bucurați de noile funcții și îmbunătățiri ale acestei versiuni.

Toate cele bune,

InterEast

Adrian Larsson

Product Owner
adrian.larsson @intereast.se
++46 700 470 167

InterEast Certificat de Great Place to Work pentru un al doilea an

InterEast a anunțat că au fost certificate de Great Place to Work pentru al doilea an consecutiv, organizația globală care recunoaște companiile pentru cultura lor excepțională la locul de muncă. Această certificare din al doilea an marchează o îmbunătățire și indică asta InterEastScopul lui de a deveni unul dintre cele mai bune locuri de muncă din Suedia din categoria lor este la îndemână.

InterEast Îi urează bun venit noului șef de IT și inginerie

Firma de transport si logistica InterEast și-a extins echipa de conducere prin numirea lui Alexander Zachrisson în funcția de șef al IT și Inginerie, pe măsură ce își avansează misiunea de a revoluționa industria logistică.

Ce face un expeditor de marfă?

Te-ai întrebat vreodată despre mâinile invizibile care orchestrează mișcarea fără întreruperi a mărfurilor pe tot globul? Intră în lumea expeditorilor de marfă, eroii necunoscuți ai logisticii. De la eficientizarea proceselor de expediere până la navigarea în reglementări vamale complexe, acești experți joacă un rol esențial în conectarea întreprinderilor și consumatorilor la produse din toate colțurile lumii.

Rezervarea simplă: o privire asupra funcțiilor noastre viitoare din Elise

Transportul și logistica pot fi complexe, fie la nivel internațional sau regional. Scopul nostru cu portalul Elise este să vă simplificam lanțul de aprovizionare.

Incoterms 2020: Termeni și reguli de livrare pentru a evita neînțelegerile în transportul mărfurilor

Incoterms 2020 sunt reguli care stabilesc cine este responsabil pentru costurile și riscurile în timpul transportului de mărfuri în comerțul internațional. Incoterms 2020 este cea mai recentă versiune a acestor condiții de livrare și este recunoscută la nivel global de autorități și instanțe.

InterEast: Certificat de Great Place To Work

InterEast a anunțat că au fost certificate de Great Place To Work, o organizație globală care recunoaște companiile pentru cultura lor excepțională la locul de muncă. Această certificare marchează primul pas pentru InterEast pentru a deveni unul dintre cele mai bune locuri de muncă din Suedia din categoria lor.

InterEast salută noul COO

Firma de transport si logistica InterEast a adus o completare semnificativă echipei sale de conducere prin numirea lui Marcus Fagerlund în funcția de Chief Operating Officer (COO).

Trei decenii de export și import: România

Peder Törnqvist, unul dintre InterEastfondatorii ei.Livrare și transport 31 octombrie 2022Trei decenii de export și import: România De la început, am adus comerțul suedez mai aproape de continent. În spatele distanțelor scurte și oportunități create pentru...